Gondolj ránk!

Adód 1%-a nagy támogatás JÓbudának. ☀️💸

Miért add nekünk?

Nem magunknak kérjük, az adományokat továbbadjuk olyan óbudai közösségeknek, szervezeteknek, akik a köz javára tevékenykednek, vagy személyeknek, pl. tanulási nehézségekkel bajlódó rászoruló tanulók korrepetálását támogatjuk a JÓbuda Mentorprogram keretében.

Ezt a programot az egyik kurátorunk tervezte meg, és azóta is ő vezeti töretlen lelkesedéssel: Andrea nyugdíjas általános iskolai igazgatóhelyettesként érkezett hozzánk, a saját gyakorlatából érezte a program létjogosultságát, és rögtön bele is fogott. A program során az érintett tanulók szülei keresnek egy olyan szaktanárt, akiben megbíznak, és aki elvállalja a korrepetálást – annak végeztével az alapítvány óránként 5 500 forintot fizet a tanárnak. Ezt a programot idén már kiegészítettük egy ingyenes középiskolai felvételi előkészítő tanfolyammal is, amit az Óbudán élő, rászoruló családok gyermekeinek ajánlottunk fel.

Jelenleg 10 tanuló korrepetálását tudjuk támogatni 15-15 órában. Ha nekünk adod az adód 1%-át, azzal hozzájárulsz, hogy a következő tanévtől még több rászoruló gyermeknek tudjunk segíteni a tanulásban.

A Mentorprogramunkról még kevesen tudnak a kerületben, ezért az is nagy segítség, ha terjeszted a hírét.

Valamint ha időd és energiád engedi, legyél a követünk, és kérd meg barátaidat, ismerőseidet, hogy ajánlják fel a Jóbudának az adójuk 1%-át – a felajánlás menetéhez készítettünk egy segítő videót, ezt a Légy a támogatónk! menüpont alatt éred el.

Nagyon köszönjük, ha gondolsz ránk és segítesz, ill. terjeszted a jó hírünket! 😊🫂

Vidáman indítottuk az évet :)

Hangulatos eseménnyel búcsúztunk a ködös, nyirkos januártól: a Jóbuda Közösségi Alapítvány „Évvidító évindító” estje január 31-én a Csillaghegyi Közösségi Házban tényleg nagyon vidám volt! 🙂🥳

Vendégül hívtuk barátainkat, partnereinket, adományozóinkat, mentorunkat – a Gyökerek és Szárnyak Alapítványt, és azokat az óbudai szervezeteket, akiket mi támogatunk, meséltünk az elmúlt évünkről, arról, hogy mit csináltunk, hogyan működünk. A csodás Jóbuda-tortánkat ez alkalommal a Marini Desszert készítette – ezúton is hatalmas köszönet érte 😊 -, és sok finomság is volt az asztalokon, ami a Jóbudások konyháiban készült.

Hoztunk kommunikációs és csapatépítő játékokat, képeket vetítettünk a régi Óbudáról, bemutatkozott a Záporka Alapítvány, ahol a nehezebb sorú gyerekek kézműves foglakozásait támogatjuk – sőt, a gyerekek még saját készítésű kis ajándékokat is küldtek nekünk! 🐸☀️🧡

Az est második felében pedig hat mindenre elszánt csapat mérte össze a tudását az Óbudáról szóló különleges kocsmakvízben, ahol a keltáktól a graffiti-falig, Mágnás Elzától a Goldbergerekig, Puskás Öcsitől Süsü a sárkányig sok régi sztori előkerült, és még Óbuda dala is felcsendült… 🎶⭐️

Fantasztikus este volt, köszönjük mindenkinek, aki velünk tartott a JÓbuda Évvidító évindítóján, a kicsiknek és a nagyoknak is!

Várunk mindenkit szeretettel a következő eseményünkre! 😊

Lappangó képek

Egy meghívást továbbítunk, gyertek, gyertek! ☺️

„LAPPANGÓ KÉPEK címmel Kádár József belsőépítész és téglagyűjtő főiskolai műveit, és a róla készült ’JÓbudai arcképek’ portréfilmet bemutató kiállítás megnyitója február 7-én, pénteken 18:00 órakor lesz az Óhegy Klubházban. A kiállítást megnyitja Aknay Tibor író, költő, fotóművész. Közreműködik Botos Veronika brácsaművész.

E kiállítással egyben tisztelgünk Hegyvidékünk Pro Óbuda díjas lakótársunk előtt, és honlapunkon idézzük személyes meghívóját is: https://ohegy.hu/lappango-kepek/

A ’JÓbudai arcképek’ portréfilm a Jóbuda Közösségi Alapítvány filmsorozata, mely Óbuda rejtett kincseit mutatja be, azokat a különleges személyiségeket, akiket életük és életművük Óbudához köt. A kiállításon a filmsorozat első részét, Kádár Józseffel készített interjút láthatjuk. Szeretettel várunk minden érdeklődőt:

Óbuda-Hegyvidékiek Egyesülete”

Start a jövőért

📣 Bekerültünk a Tesco “Start a jövőért” pályázati programjába, február 16-ig lehet ránk szavazni! 😊🎉

Egy független szakmai testület körzetenként három pályázatot választott ki, amelyek továbbjutottak a szavazási szakaszba. Itt a Tesco a vásárlói kezébe adja a döntést, hogy az egyes körzetekben melyik civil szervezet nyeri el a nettó 500 000, 300 000, illetve 150 000 forintos támogatást. 💸

A vásárlók az első fordulóban 2025. február 16-ig szavazhatnak: minden vásárlás után 1 darab zsetont kapnak, amit az áruházakban kihelyezett zsetongyűjtő pontokon dobhatnak be a kiválasztott és támogatott szervezet, illetve pályázati program javára.

A nyertes pályázatokat 2025. február végén hirdeti ki a Tesco.

Kérjük, ha Tescoban vásároltok, gondoljatok ránk, szavazzatok ránk, a nyereményt a JÓbuda Mentorprogramra fogjuk fordítani, azaz olyan óbudai iskolás gyerekek tantárgyi és / vagy felvételi előkészítő támogatására, akiknek a családja a szaktanári korrepetálást önerőből nem tudná finanszírozni.

Szavazni nem kerül semmibe, viszont nagy segítség lehet több óbudai iskolás gyermeknek. Minden támogatást nagyon köszönünk, a megosztásokat is! ☀🫶

További részletek a pályázatról ITT.

JÓbudai arcképek – Kádár József

Ezúttal egy saját készítésű filmsorozat első részével jelentkezünk. 😊🎥🎞

A JÓbudai arcképek című sorozatban Óbuda rejtett kincseit mutatjuk be: különleges személyiségeket, akiket életük és életművük Óbudához köt. Az első részben a Pro Óbuda-díjas, idén 91 éves Kádár Józseffel készítettünk interjút, akinek nyolc gyermeke és azok gyermekei, unokái szinte mindannyian Óbudán élnek, és aki nem utolsó sorban egy kivételes hobbit űz: téglákat gyűjt a világ minden tájáról. Ajánljuk a filmet mindazoknak, akiket érdekel Óbuda története és szívesen pillantanak bele egy család, egy ember és egy „örök szerelem” titkaiba.

Fogadjátok szeretettel! ☀️⭐️

Elindult a Silvanus Ökoklub

Ebben nagy szerepet játszik a tudatos zöld szemlélet:

  • a fogyasztási őrületből való kiszakadás,
  • a hasznos praktikákkal megtámogatott, jövőtudatos háztartás,
  • és az ökoközösség, ahol a tagok sokat segíthetnek egymásnak.

Hiszünk a közösségi tanulásban, így eseményeinkre várjuk mindazokat, akik:

  • szeretnének fenntartható zöld megoldásokkal megismerkedni,
  • zero waste és jövőbarát témákról beszélgetni,
  • közösen olyan filmeket nézni, amelyek a fenntartható életmódról szólnak,
  • valamint megosztani egymással ötleteiket és módszereiket.

Kedvcsinálónak íme néhány fotó az első két eseményünkről, melyek a nyugodt, fenntartható karácsonyi készülődésről szóltak novemberben, ill. decemberben:

Békés, boldog, szeretetteli ünnepeket kívánunk mindenkinek, jó egészséget, és sok szerencsét az új évben! ☺️🎄⭐️

JÓreggelt JÓbuda!

Ilyen volt a hajnali sétánk a Mocsárosdűlőn ☀️🌿🍂

Ezt a napfényes, színekben tobzódó őszt nem lehetett volna szebben megünnepelni, mint ahogy a hagyományos őszi hajnali sétánkkal tettük az idén is. Október 19-én reggel 6-kor, még sötétben indultunk az Aquincum HÉV-megállótól, hogy a napfelkeltét a Mocsárosdűlőn köszöntsük. Kutyákkal, gyerekekkel, mintegy 35-40-en sétáltunk végig a Mocsárosdűlő 100 hektáros, fantasztikus természeti gazdagságú területén, Gadó György, a Fővárosi Önkormányzat környezetvédelmi szakreferensének vezetésével, az Aquincum-Mocsáros Egyesület tagjaival és sok vendéggel közösen. A kirándulás olyan volt, mint a mesében: a hajnali pára lassan emelkedett a mező szélén, a nap fényei közben elárasztották a vidéket, miközben a vezetőink a Mocsáros történetéről meséltek, és arról az uniós projektről, amelynek keretében hamarosan megkezdődik a terület vizes élőhelyeinek helyreállítása. Útközben találkoztunk a Mocsárosdűlőn élő tehenekkel, pónikkal és Fánival, a csacsival is. A felejthetetlen élményt a séta közben készített fotók rögzítették, az út végén az Aquincum-Mocsáros Egyesület által létrehozott és fenntartott Gladiátor parkban egy finom reggelivel köszöntük meg a részvételt.

A sétáról és az elhangzott érdekességekről film is készült, hamarosan az is láthatja, aki most nem tudott velük tartani – addig is kedvcsinálónak nézzétek meg a fotóinkat ITT!

Jövőre ismét várunk titeket a hajnali sétánkon! 😊

MAGYAR és MATEMATIKA felvételi előkészítő

A Jóbuda Harmadik Kerületi Közösségi Alapítvány második alkalommal indít nyolcadikosok számára a központi írásbeli felvételire felkészítő 10 alkalmas tréninget magyar nyelvből és matematikából. 

Az első foglalkozás 2024. november 5-én 15 órától lesz a Jövőbarát Alapítvány helyiségében a Pethe Ferenc tér 1. szám alatt.

Regisztrálni az alábbi linken lehet:  https://forms.gle/w9Fyv7MoVpvS7hWX7

A programban való részvételhez a regisztrációs díj 2 000 Ft, a felkészítőnek további díja nincs.

Gyertek! Segítünk!