Óbuda Napján is együtt voltunk

Óbuda Napja mindig nagy ünnep a kerületben élőknek. Idén Május 10-én a Zichy kastély udvarán mi is ott voltunk sok más helyi civil szervezettel, hogy együtt ünnepeljünk, megmutassuk magunkat, ismerkedjünk, meséljünk a tevékenységünkről.

Sok gyerek fantasztikus kitűzőket készített nálunk a saját rajzaiból, a felnőtteket pedig izgalmas kvízjátékra invitáltuk Óbuda titkairól. Megtudhatták például, hogy hol forgatták a Süsü, a sárkány című rajzfilmet, ki volt Mágnás Elza, miről kapta nevét a szigetre vezető K-híd, vagy hogy melyik Óbuda legrégibb, ma is álló lakóháza.

A korai meleg ellenére sokan megfordultak a JÓbuda sátránál, a gyönyörű kitűzők pedig egész nap büszkén ragyogtak a gyerekek ruháján. Nagy öröm volt számunkra, köszönjük, hogy ennyien kíváncsiak voltatok ránk!